Секоја чест: Пекара од Охрид им нуди леб и бели пецива бесплатно на лица кои имаат потреба
Почетна » Новости » Актуелно » Секоја чест: Пекара од Охрид им нуди леб и бели пецива бесплатно на лица кои имаат потреба

Секоја чест: Пекара од Охрид им нуди леб и бели пецива бесплатно на лица кои имаат потреба

Пекарата „Лихнида“ заслужено добива пофалби и аплаузи од целата држава.

Знаејќи дека поради коронакризата многу луѓе останаа без работа, тимот на охридската пекара понуди да им дава леб и бели пецива на сите оние кои ќе се обратат за помош.

„Кој има потреба од помош, даваме пецива и леб без пари“ – стои во нивната порака.

Дај Боже ова дело да послужи како добар пример и за други да ги отворат вратите за за оние на кои најмногу им е...

Posted by Православно секојдневие on Tuesday, November 17, 2020

Posted by Darko Brezovski on Tuesday, November 17, 2020

Vi blagodarime od srce na site za podrshkata shto ni ja davate za nashiot gest.

Posted by Pekara Lihnida Ohrid on Wednesday, November 18, 2020

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3580 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.