Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус
Почетна » Новости » Актуелно » Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс е позитивен на КОВИД-19. Денес беше потврдено дека 71-годишниот претставник на британското кралско семејство е заболен од новиот коронавирус.

Неговата сопруга Камила беше тестирана и е негативна за коронавирус. Тие моментално се во домашна изолација во замокот Балморал во Шкотска.

Чарлс и Камила

„Принцот од Велс е позитивен на коронавирусот. Тој покажува благи симптоми, но останува во добра здравствена состојба и работи од дома во последните неколку денови, како и обично. Војвотката од Корнвол исто така беше тестирана, но таа го нема вирусот“ – изјавил официјален претставник на кралското семејство.

Принцот Чарлс претходно беше на ист состанок со принцот Алберт од Монако, за кој пред неколку денови се дозна дека има коронавирус.

Чарлс и Камила Чарлс и Камила Чарлс и Камила

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2123 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?