По веста за втората бременост, восочната фигура на Меган Маркл во „Мадам Тисо“ доби трудничко стомаче
Почетна » Новости » Актуелно » По веста за втората бременост, восочната фигура на Меган Маркл во „Мадам Тисо“ доби трудничко стомаче

По веста за втората бременост, восочната фигура на Меган Маркл во „Мадам Тисо“ доби трудничко стомаче

Музејот „Мадам Тисо“ во Сиднеј на сладок начин ја одбележа веста за втората бременост на Меган Маркл.

Откако поранешната актерка и принцот Хари открија дека очекуваат уште едно дете, тимот на музејот додаде трудничко стомаче на восочната фигура на Меган.

„За да ја прославиме веста за бременоста, денес ја одведовме Меган на трудничка фотосесија“ – напишаа во описот на фотографиите од „Мадам Тисо“.

Восочна фигура Меган Маркл

Меган и Хари ја споделија веста за бременоста пред 4 дена со романтична фотографија.

Меган Маркл и принцот Хари

Меган и Хари се родители на Арчи, кој во мај ќе наполни 2 години. Откако се откажаа од функциите во кралското семејство, тие живеат во Калифорнија.

Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.