Почина пациентката од Дебар која беше на респираторна машина
Почетна » Новости » Актуелно » Почина пациентката од Дебар која беше на респираторна машина

Почина пациентката од Дебар која беше на респираторна машина

Коронавирусот ја однесе третата жртва во нашата држава. Почина пациентката од Дебар која подолго време беше на респираторна машина.

„И покрај сите напори на лекарите, медицинските сестри и интензивната терапија, за жал, таа почина денеска пред неколку часа. Беше на 66-годишна возраст и во историјата имаше податок дека прима хронична терапија за хипертензија“ – изјави Венко Филипче на последната прес-конференција.

Видео од прес-конференцијата на Венко Филипче

Има 29 новозаболени лица од кои 5 се од кожната клиника. По 16 дена поминати во изолација без никакви симптоми, тие имаат позитивен резултат.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2119 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?