ОФИЦИЈАЛНО: Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 часот
Почетна » Новости » Актуелно » ОФИЦИЈАЛНО: Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 часот

ОФИЦИЈАЛНО: Полициски час од недела во 11 часот до вторник во 5 часот

Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со КОВИД-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница се донесе одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд.

жена

Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05:00 часот.

Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19:00 часот до 05:00 часот наутро.

КОВИД

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9699 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.