Новата реалност: Дедо Мраз од огромна „снежна топка“ ги поздравува дечињата во Данска
Почетна » Новости » Актуелно » Новата реалност: Дедо Мраз од огромна „снежна топка“ ги поздравува дечињата во Данска

Новата реалност: Дедо Мраз од огромна „снежна топка“ ги поздравува дечињата во Данска

Новиот коронавирус ни донесе нова реалност.

Зоолошката градина во Олборг, Данска, не дозволува поради пандемијата да згасне празничниот дух, кој ни носи радост во овој период од годината.

Покрај бројните украси, зоолошката градина постави огромна „снежна топка“ од која Дедо Мраз ќе може да ги поздравува малите дечиња на безбеден начин.

Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка Дедо Мраз во снежна топка

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11376 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.