Меган Маркл и принцот Хари открија дека очекуваат ќеркичка
Почетна » Новости » Актуелно » Меган Маркл и принцот Хари открија дека очекуваат ќеркичка

Меган Маркл и принцот Хари открија дека очекуваат ќеркичка

Меган Маркл и принцот Хари го открија полот на нивното неродено детенце. 39-годишната поранешна актерка носи девојче.

Убавата вест Меган и Хари ја соопштија за време на отворено и искрено интервју со Опра Винфри. Бебенцето треба да се роди налето.

Меган Маркл

На прашањето како се чувствувале кога ја дознале среќната вест за време на ултразвук, Хари одговори: „Прекрасно. Благодарно. Неверојатно би било да се има какво било дете, едно или две. Но, да се има момче, а потоа девојче, што би можеле повеќе да посакаме? Сега го имаме нашето семејство, ние четворицата и нашите две кучиња.“

ВИДЕО

Ова ќе биде второ дете на парот, кој стапи во брак во 2018 година. Меган и Хари се родители и на едногодишниот Арчи.

Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.