Почетна » Новости » Актуелно » Здравко Чолиќ ја изненади публиката појавувајќи се на концертот на Дино Мерлин во Белград

Здравко Чолиќ ја изненади публиката појавувајќи се на концертот на Дино Мерлин во Белград

Здравко Чолиќ беше специјален гостин на концертот на Дино Мерлин во Белград.

Здравко Чолиќ Здравко Чолиќ

72-годишниот музичар се појави на сцената на драго изненадување на сите присутни кои громогласно му аплаудираа. Легендарните пејачи заедно ја пееја песната „Da ti kažem šta mi je“. Мерлин изјавил дека кога бил мал посетил концерт на Здравко и му се восхитувал, а тој восхит трае и ден-денес.

„Дами и господа, Здраво Чолиќ. Ја имав таа среќа како дете да одам на неговиот прв концерт во Кошево. Тоа беше спектакл. Имаше ласери и свиреше бенд од Лондон. И сега сме тука заедно“ – рече тој.

@dinomerlincarobnjak Dino Merlin x Zdravko Čolić Ovo niko nije očekivao! #Beograd #StarkArena #DinoMerlin #ZdravkoColic #Live #Koncert #Concert #Balkan #tiktok #fypシ゚viral #foryoupage #fyp #carobnjak #sarajevskicarobnjak #live #fyppppppppppppppppppppppp #thebestparty #bosnia #srbija ♬ original sound - Dino Merlin Page
@republikatv #dinomerlin #zdravkocolic #koncert #arena #dinomerli #merlin #zdravkocolicofficial #fyp #viral #newvideo #gotiktok #republikatv #portal #muzikazasvavremena #arenabeograd #beogradskaarena #fy ♬ original sound - RepublikaTV
@jovanskakic #dinomerlin #zdravkocolic ♬ original sound - Jovan Skakic
@telegrafrs Zdravko Čolić je bio specijalni gost na Merlinovom koncertu u Beogradu #dinomerlin #zdravkocolic #koncert #foryou #telegrafrs #telegraftv ♬ original sound - telegrafrs

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3439 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.