Почетна » Новости » Актуелно » Еуфоријата се враќа на Широк Сокак: Каде ќе биде најдобрата журка викендов во Битола?

Еуфоријата се враќа на Широк Сокак: Каде ќе биде најдобрата журка викендов во Битола?

Деновиве владее нова енергија и динамика на традиционално раздвижениот Широк Сокак. Топлото време внесе живост во Битолчани и ги примами сè побројните посетители со љубопитство да парадираат низ главната шетачка зона во Градот на конзулите.

А со зголемените гужви, доаѓаат и најзапаметливите журки низ кафулињата, па еуфорично влетуваме во сезона во која на поканите за лудување прво возвраќаме со гласно ДА и потоа прашуваме каде е забавата.

Меѓу закажаните вечерни настани за претстојниот викенд се истакнува гостувањето на DJ Андреј Мицајков во кафе бар „Деус“. Имено, во срцето на Широк Сокак, в сабота од 21 часот, почитувачите на добрата забава ќе уживаат во фантастична атмосфера со одлична музика.

Забава во Деус

Интересно е и што присутните ќе имаат можност одблиску да се запознаат со lil SOLID Ez, „сè во едно“ уред кој го загрева тутунот, а сите корисници на забавата во Битола ќе добијат изненадување од тимот на IQOS.

Накратко за lil SOLID Ez: Привлечниот наследник на lil SOLID 2.0 им нуди на заинтересираните да преминат кон нова алтернатива со која прават подобар избор за себе – секојдневие без чад, пепел и мирис на цигари.

Всушност, станува збор за производ кој е унапреден ем во функционалноста, ем во изгледот. Супер едноставен е за употреба и чистење и овозможува 3 последователни користења и до 25 употреби со едно полнење.

lil SOLID Ez

Подобрениот дизајн е заслужен што многу лесно „легнува“ во раката, а позитивна карактеристика е и тоа што е полесен од претходните lil уреди. Атрактивноста во изгледот се зголемува и со широката понуда на бои, односно lil SOLID Ez доаѓа во пет модерни нијанси – бела, сина, ментол, розово-златна и црна.

Мошне важно е да се напомене дека уредот се базира на уникатна технологија на загревање со игла, со што го загрева тутунот одвнатре, наместо да го согорува и создава во просек 95% пониски нивоа на штетни состојки во споредба со цигарите.

lil SOLID Ez

Доколку сте дел од IQOS заедницата или допрва сакате да ѝ се приклучите, веројатно нема да го прескокнете саботното дружење во „Деус“.

Уредите IQOS и lil не се без ризик, затоа што ослободуваат никотин кој предизвикува зависност. Наменети се само за полнолетни лица.

Преземено од iqos.mk.

Б.И.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.