ВО ЖИВО: Прес на министерот за здравство Венко Филипче (1 јуни)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот за здравство Венко Филипче (1 јуни)

ВО ЖИВО: Прес на министерот за здравство Венко Филипче (1 јуни)

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Попладнево беа објавени загрижувачки податоци кои покажаа дека за само едно деноноќие бројот на позитивни на КОВИД-19 се зголеми за 89, а седум лица починаа како последица на болеста.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8961 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.