ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (8 јуни)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (8 јуни)

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (8 јуни)

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција заедно со претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски и директорот на Центарот за јавно здравје - Скопје, д-р Арбен Зибери.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.