ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (7 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (7 април)

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (7 април)

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција на која ги претставува пред јавноста најновите факти за коронавирусот во земјата.

Прес на Венко Филипче (17 часот)

Во изминатото деноноќие регистрирани се 29 нови заболени со КОВИД-19, а потврдени се 5 нови смртни случаи.

Коронавирус

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6547 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“