ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 април)

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (17 април)

Министерот Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција. Погледнете ја во живо:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.