ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (10 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (10 април)

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче (10 април)

Министерот Венко Филипче ги претставува пред јавноста најновите информации за коронавирусот во земјата.

Прес на Венко Филипче

Утрово, Филипче имаше вонредно обраќање за да соопшти дека лидерите на двете најголеми политички партии во нашата земја, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, од денеска се во задолжителна домашна изолација. Тестовите и на двајцата се негативни. Тестирањето било направено откако беше дијагностициран со КОВИД-19 новинар кој им правеше интервју.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.