ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Владимир Микиќ од Институтот за јавно здравје одржуваат заедничка прес-конференција.

Тие ќе информираат за најновата ситуација со коронавирусот во земјата и ќе ги објават најновите мерки за движење на граѓаните, донесени на денешната седница на Владата.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6546 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“