ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче, премиерот Оливер Спасовски и д-р Владимир Микиќ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, министерот за здравство Венко Филипче и д-р Владимир Микиќ од Институтот за јавно здравје одржуваат заедничка прес-конференција.

Тие ќе информираат за најновата ситуација со коронавирусот во земјата и ќе ги објават најновите мерки за движење на граѓаните, донесени на денешната седница на Владата.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.