ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако беа потврдени 5 нови случаи на коронавирус
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако беа потврдени 5 нови случаи на коронавирус

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче откако беа потврдени 5 нови случаи на коронавирус

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации за ситуацијата со коронавирус во земјава.

Прес на Венко Филипче, 19 часот

Пред малку беше објавено дека од попладнево имаме 5 нови случаи. Бројката на заболени моментално во државата достигна 31.

„Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4 здравствени работници – двајца доктори и две медицински сестри од Дебар“ – извести Министерот.

Венко Филипче

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?