ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски и министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, одржуваат прес-конференција преку онлајн-видео комуникација.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4942 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.