ВО ЖИВО: Прес на Венко Филипче за најавите за карантин за претстојниот викенд
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на Венко Филипче за најавите за карантин за претстојниот викенд

ВО ЖИВО: Прес на Венко Филипче за најавите за карантин за претстојниот викенд

Венко Филипче во моментов одржува прес-конференција. Министерот за здравство ќе информира за одлуките за претстојниот продолжен викенд.

ВИДЕО

Предлог на Комисијата за заразни болести е да се затворат градовите и општините Скопје, Куманово, Тетово, Штип, Липково, Боговиње, Брвеница, Теарце, Желино и Јегуновце од четврток од 21 часот до понеделник 5 часот наутро.

За останатите градови се предлага полициски час од четврток (4 јуни) од 21:00 часот до петок (5 јуни) до 05:00 часот наутро. Останатите денови полицискиот час да започнува од 16:00 часот и да трае до следниот ден до 05:00 часот наутро.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8802 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.