ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (3 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (3 април)

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (3 април)

Венко Филипче ја информира јавноста за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Прес на Венко Филипче (17 часот)

Попладнево беше соопштено дека во изминативе 24 часа биле регистрирани 46 нови случаи на КОВИД-19, а 3 лица биле излечени. Двајца пациенти починаа на Клиниката за инфективни болести, но за едното сè уште нема резултати од тестот.

Коронавирус

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6145 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“