ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (27 март)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (27 март)

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (27 март)

Министерот Венко Филипче ја информира јавноста за најновите информации за ситуацијата со коронавирусот во нашата држава.

Прес на Венко Филипче (14:30)

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа се потврдени 18 нови случаи.

Од новозаболените 11 се од Скопје, 4 од Прилеп, 2 од Куманово и 1 од Тетово.

Коронавирусот во Македонија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8696 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.