ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)

Министерот за здравство Венко Филипче информира за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Прес на Венко Филипче (17 часот)

Попладнево беше соопштено дека во изминативе 24 биле регистрирани 30 нови случаи на КОВИД-19.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10429 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.