ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот Венко Филипче (2 април)

Министерот за здравство Венко Филипче информира за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Прес на Венко Филипче (17 часот)

Попладнево беше соопштено дека во изминативе 24 биле регистрирани 30 нови случаи на КОВИД-19.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“