ВО ЖИВО: Погледнете го новиот прес на министерот Венко Филипче
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Погледнете го новиот прес на министерот Венко Филипче

ВО ЖИВО: Погледнете го новиот прес на министерот Венко Филипче

Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција.

Министерот за здравство ќе информира за ситуацијата со Ковид-19 во земјата.

Прес на Венко Филипче (18:00)

Во изминатото деноноќие регистрирани се 26 нови случаи на коронавирус. За жал, имаме уште еден смртен случај, но имаме и добра вест дека излечени се 9 од претходно заболените пациенти.

коронавирус

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9771 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.