ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

На редовната прес-конференција, министерот Венко Филипче ги информира граѓаните за ситуацијата со коронавирусот во земјата.

Прес на Венко Филипче (16:00)

Пред три часа беше објавено дека вкупниот број на заболени во државата е 201, од кои 195 се активни случаи, 3 се излекувани и 3 починати.

Што се однесува до местото на живеење, дијагностицирани се лица од Скопје, Дебар, Штип, Гостивар, Куманово, Охрид, Кавадарци, Прилеп, Велес и Тетово.

Коронавирусот во Македонија

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1578 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.