ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот Венко Филипче
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот Венко Филипче

ВО ЖИВО: Нова прес-конференција на министерот Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче ја одржува редовната прес-конференција за актуелната ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Прес на Венко Филипче, 17 часот

Министерството за здравство денеска соопшти дека во изминативе 24 часа има 12 нови случаи на КОВИД-19 и тоа 7 од Скопје и 5 од Куманово.

Состојба на коронавирус во земјата

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1811 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.