ВО ЖИВО: Најновиот прес на министерот Венко Филипче (16 часот)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Најновиот прес на министерот Венко Филипче (16 часот)

ВО ЖИВО: Најновиот прес на министерот Венко Филипче (16 часот)

Моментално во тек е најновата прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче. Тој ќе информира за актуелната ситуација со коронавирусот во нашата држава и ќе одговори на новите прашања од медиумите.

Прес на Венко Филипче (16:00)

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа се потврдени 29 нови случаи.

Од новозаболените најголем дел се од Скопје (20), три лица се од Куманово и едно е од Дебар.

За првпат позитивни лица има од Велес (3) и Прилеп (2).

Коронавирусот во Македонија

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.