ВО ЖИВО: Денешниот прес на министерот Венко Филипче
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Денешниот прес на министерот Венко Филипче

ВО ЖИВО: Денешниот прес на министерот Венко Филипче

Штотуку започна денешната прес-конференција на Венко Филипче.

Министерот за здравство ќе зборува за актуелната ситуација со коронавирусот во земјата, по што ќе одговори на прашањата поставени од новинарите.

Прес на Венко Филипче (12:30)

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1314 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.