Венко Филипче: 67 новозаразени, 25 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас
Почетна » Новости » Актуелно » Венко Филипче: 67 новозаразени, 25 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас

Венко Филипче: 67 новозаразени, 25 оздравени и еден смртен случај од коронавирус кај нас

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека имаме 67 нови случаи на КОВИД-19. Засега нема информации за тоа од кои градови се заразените со новиот коронавирус. коронавирус

Во изминатото деноноќие биле направени 868 тестирања со кои биле регистрирани и 25 оздравени пациенти.

Уште едно лице ја изгубило борбата со КОВИД-19 со што вкупниот број на починати кај нас е 141.

За побрзо да ја надминеме кризата, неопходно е да се почитуваат мерките:

коронавирус коронавирус коронавирус

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8962 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.