Венко Филипче: „Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот“
Почетна » Новости » Актуелно » Венко Филипче: „Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот“

Венко Филипче: „Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот“

Откако одекна тажната вест за смртта на македонскиот музичар и водител Драган Вучиќ, со официјална изјава министерот Венко Филипче ја потврди причината за смртта.

„Утрово на Инфективната клиника од коронавирусот почина нашиот познат музичар, композитор и тв водител Драган Вучиќ. Тој беше хоспитализиран пред осум дена откако состојбата му се влошила и од тогаш е лекуван на оделението за интензивна нега. И покрај сите напори на лекарите и целиот стручен тим, Вучиќ со многу тежок наод на белите дробови, за жал, му подлегнал на вирусот. Упатувам искрено сочуство до семејството и блиските“ – напиша тој.

Драган Вучиќ

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8184 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.