Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар каде ќе има потреба
Почетна » Новости » Актуелно » Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар каде ќе има потреба

Бујар Османи се пријави доброволно да работи како лекар каде ќе има потреба

Како што наближуваме кон пикот на кризата со коронавирусот, имаме сè поголема потреба од медицински кадри кои ќе им помагаат на заболените.

Поранешниот министер за здравство и сегашен вицепремиер за евроинтеграции Бујар Османи несебично застана на располагање на државата за да помогне како лекар онаму каде што тоа ќе биде потребно.

40-годишниот политичар, кој е специјалист по општа хирургија, на својот профил на Facebook напиша: „Денес се пријавив за доброволец за да помогнам како лекар секаде каде што Министерството ќе процени дека има потреба за тоа во било кој крај од државата“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“