Братот на диџеј Ицко, кој почина од коронавирус, донираше крвна плазма во негов спомен
Почетна » Новости » Актуелно » Братот на диџеј Ицко, кој почина од коронавирус, донираше крвна плазма во негов спомен

Братот на диџеј Ицко, кој почина од коронавирус, донираше крвна плазма во негов спомен

Пред два месеци, Ристо Меловски, познат како диџеј Ицко, ја загуби битката со коронавирусот.

Неговиот брат Владимир успеа да се избори со болеста КОВИД-19 и деновиве донираше крвна плазма за да им помогне на оние кои имаат потреба.

Министерството за здравство сподели фотографија од Владимир, заедно со негова порака во која опишува дека донира крвна плазма во спомен на покојниот брат.

„Дарував крвна плазма во спомен на мојот брат Ристо Меловски - ДЈ Ицко кој ја загуби битката со ковид-19. Решен сум да помогнам на сите оние кои во овие моменти имаат потреба од помош. Очекувам повик и за второ дарување бидејќи имам многу антитела. Како крводарител и хуман човек се надевам дека ќе го пратат мојот пример и потреба за победување на оваа болест“ – стои во описот.

Диџеј Ицко почина на 48-годишна возраст како последица на компликации од коронавирусот.

Диџеј Ицко

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.