Бели рози за поддршка: Патниците од Бејрут дочекани со цвеќе на аеродромот во Дубаи
Почетна » Новости » Актуелно » Бели рози за поддршка: Патниците од Бејрут дочекани со цвеќе на аеродромот во Дубаи

Бели рози за поддршка: Патниците од Бејрут дочекани со цвеќе на аеродромот во Дубаи

По големата експлозија која го потресе Бејрут, целиот свет упати молитви и пораки за поддршка за либанските граѓани.

Вработените во аеродром во Дубаи на специјален начин ги дочекаа патниците од Бејрут. Тие им подаруваа по една бела роза и порака за поддршка на сите 163 лица кои пристигнаа со авионот од либанскиот главен град.

Погледнете ги нивните емотивни реакции, додека полицајците им ги подаруваат цвеќињата.

Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром Дубаи аеродром

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.