Македонска мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual
Почетна » Здравје » Интимно » Македонска мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual
Авицена лабораторија

Македонска мобилна апликација за следење на месечен циклус – Caffetin Menstrual

Преку глава ви е од броење на деновите за да го следите вашиот менструален циклус? Сега има лесен начин во секој момент точно да знаете кога ќе настапи месечниот циклус, предвиденото времетраење на циклусот, како и можност за дополнително предвидување на вашите плодни денови – мобилната апликација Caffetin Menstrual.

Македонската апликација е изработена од Алкалоид и е наменета за сите припаднички на понежниот пол кои користат смартфон со Android или iOS платформа. Преку неа можете да водите сопствена евиденција за циклусот и едноставно да се подготвите за „оние“ денови во месецот.

Овозможено е користење календар за визуализација на којшто може да се обележат сите нешта поврзани со циклусот и со овулацијата на жената, како симптоми, расположение, забелешки, користење таблети за намалување (неутрализирање) на болката и сл.

Освен календарот, можно е и водење дневник за менструација, плодност и за овулација, како и водење месечна и неделна статистика и правење споредби. Апликацијата може лесно да се сподели на социјалните мрежи, како и да се врши рангирање на Google Play и App Store.

Апликација Caffetin Menstrual

Авицена лабораторија

Фемина партнер за рубриката „Здравје“ е Авицена лабораторија, најсовремена специјалистичка дијагностичка лабораторија со традиција од преку 12 години и над 1.000.000 задоволни корисници на услуги.

Во нашите 3 лаборатории во Скопје и Тетово може да добиете јасна слика за Вашето здравје, преку најсовремени клинички лабораториски тестови, од различни области на медицината:

  • Широк дијапазон на рутински и специфични лабораториски анализи: Пнеумослајд, алерготестови преку крв
  • ПРИСКА тест
  • Интолеранција на храна, откривање злоупотреба на дроги, хормони, тумор маркери
  • ПРИСКА тест за трудници, сите видови микробиолошки анализи, инфективни заболувања, сексуално-преносливи болести и мн. други лаб. анализи

Нашиот високоспецијализиран и стручен тим Ви е секогаш на располагање, додека анализите се вршат во комплетно контролирани услови, со постојана контрола на квалитет од странски институти.

Повеќе информации за нашите услуги може да најдете на www.avicenalab.com.mk или на нашата Фејсбук страница

Анкета

Анкета
Каква беше 2016 година за вас?
  • 21%
  • 47%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 1674 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.