Кариера | 3
Почетна » Кариера

Кариера

Интервју: најчести прашања и соодветни одговори
Интервју за работа

Кажете ни накратко за себе си? Кои се вашите силни и слаби страни? Зошто ја напуштивте последната работа?

Стресот на работното место
Нервозна жена

Вие можете да научите како да го надминете стресот на работното место и да бидете порелаксирани.

 
Истакнете се со мотивационото писмо
Истакнете се

За да го привлечете вниманието на дадена компанија, потребно е да кандидирате со писмо...

 
Како да бидеш лидер
Лидер на работното место

Да станеш лидер на работното место е големо постигнување, затоа што за да го направиш тоа е потребна...

 
5 знаци дека имавте успешно интервју
Ракување

Добар знак е ако оној што го спроведува интервјуто, уште веднаш ве запознае со некои вработени или ако...

 
Зголемете си ја самодовербата
Самоуверена жена

Самодовербата треба да биде стимулирана и засилувана постојано. За да го направите тоа потребно е...

 
Како да бидете среќни на работа?
Среќна бизнис жена

Сигурно се прашувате како некои луѓе успеваат секогаш да се оптимисти, мотивирани и среќни на работа? Еве како...

 
CV-то чекор по чекор
Пишување на автобиографија

„CV“ е кратенка за „Curriculum Vitae“, што во буквален превод би значело „историја на животот“.

 
Првиот впечаток на интервју за работа
Бизнис жена

Секогаш за на интервју облекувајте се како сериозен професионалец, независно дали кандидирате за...

 
Лош шеф: Како да се справите?
Лош шеф

Сите мечтаеме да имаме добар шеф, кој ќе нè мотивира, ќе ни помага и ќе нè инспирира. Но, не сме сите толку...

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6649 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.