Почетна » Кариера

Кариера

Заслужете ја почитта на колегите
Бизнис жена

Бидете позитивни. Дури и ако сте преоптоварени со работа, бидете оптимисти. Вашите колеги ќе го ценат...

Интервју: најчести прашања и соодветни одговори
Интервју за работа

Кажете ни накратко за себе си? Кои се вашите силни и слаби страни? Зошто ја напуштивте последната работа?

 
Стресот на работното место
Нервозна жена

Вие можете да научите како да го надминете стресот на работното место и да бидете порелаксирани.

 
Истакнете се со мотивационото писмо
Истакнете се

За да го привлечете вниманието на дадена компанија, потребно е да кандидирате со писмо...

 
Како да бидеш лидер
Лидер на работното место

Да станеш лидер на работното место е големо постигнување, затоа што за да го направиш тоа е потребна...

 
5 знаци дека имавте успешно интервју
Ракување

Добар знак е ако оној што го спроведува интервјуто, уште веднаш ве запознае со некои вработени или ако...

 
Зголемете си ја самодовербата
Самоуверена жена

Самодовербата треба да биде стимулирана и засилувана постојано. За да го направите тоа потребно е...

 
Како да бидете среќни на работа?
Среќна бизнис жена

Сигурно се прашувате како некои луѓе успеваат секогаш да се оптимисти, мотивирани и среќни на работа? Еве како...

 
CV-то чекор по чекор
Пишување на автобиографија

„CV“ е кратенка за „Curriculum Vitae“, што во буквален превод би значело „историја на животот“.

 
Првиот впечаток на интервју за работа
Бизнис жена

Секогаш за на интервју облекувајте се како сериозен професионалец, независно дали кандидирате за...

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.