Кариера | 2
Почетна » Кариера

Кариера

Како да си ја зголемите мотивацијата на работното место?
Мотивирана жена

Лесно е да бидете мотивирани кога за прв пат започнувате нова работа. Тогаш возбудата е голема, а секоја нова...

Најчести грешки во изборот на деловна облека
Жена во деловна облека

Надворешниот изглед е многу важен за кариерата и ќе се излажете ако си помислите дека никој не оценува како...

 
Како да се справите со невработеноста?
Невработена жена

Невработеноста е стресно искуство коешто ја уништува самодовербата, создава финансиски проблеми...

 
10 причини зошто не ја добивте работата за која кандидиравте
Конкуренција

Барањето работа во денешни услови е како барање игла во сено. Многу ретко можете да најдете отворено...

 
Озборувањето на работното место
Озборување

Озборувањето е насекаде околу нас. Тоа е дел од содржината во весниците и списанијата, од...

 
Како да се справите со лош колега
Колеги

Ниту едно работно место нема да биде комплетно без присуството на барем еден „непожелен“ колега, кој што...

 
Повторно на работа по празниците
Бизнис жена

Новогодишните и божиќните празници се омилен период од годината, поради тоа што никој не мисли на работата...

 
Баланс помеѓу персоналниот живот и кариерата
Баланс - работа/персонален живот

Кога не постои баланс помеѓу личниот живот и кариерата, се појавува стресот...

 
Јазикот на телото на интервју за работа
Интервју за работа

На почетокот на интервјуто, кога ќе ви понудат да седнете, седнете исправено. Така ќе изгледа дека...

 
Заслужете ја почитта на колегите
Бизнис жена

Бидете позитивни. Дури и ако сте преоптоварени со работа, бидете оптимисти. Вашите колеги ќе го ценат...

   
Страница 2 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.