Почетна » Здравје

Здравје

Простување – пат до телесна, емоционална и душевна благосостојба
Простување

Сите сме го почуствувале јадот и горчината по примен збор на омраза, на навреда, на нехумана постапка, или пак...

Интервју со проф. д-р Васил Илиев: Пролапс на генитални органи кај жени
Пролапс на матка

Урогениталниот пролапс е сложена состојба која се карактеризира со пореметена анатомска позиција на засегнатите органи...

 
Ангина пекторис – причини, симптоми и третман
Ангина пекторис

Ангина пекторис (АП) заедно со миокарден инфаркт (МИ), претставува тип на исхемична кардиопатија, односно болест...

 
Опсесивно компулсивно растројство – Зошто не треба да се игнорира?
Опсесивно-компулсивно растројство

Неретко се случува да се прашаме дали ја заклучивме вратата? Дали го исклучивме од струја шпоретот...

 
Д-р Марија Костадиновска: Што е емоционален стрес и како да се справиме со него?
Метаболен синдром

Нашето темпо на живот, одредени ситуации од минатото, тековни настани со голем емоционален набој или долготрајна...

 
Метаболен синдром – дијагноза и третман
Метаболен синдром

Метаболниот синдром го сочинуваат група од состојби кои се јавуваат заедно, а токму тие го зголемуваат ризикот од...

 
Атријален септален дефект (АСД) или „шум на срце“ – симптоми, причини, дијагноза и лекување
Шум на срцето

Атријалниот септален дефект е состојба која е присутна од раѓање, односно станува збор за вродена срцева маана која е уште позната како „шум на срце“.

 
Мастопексија – хирургија за редукција и подигање на гради
Мастопексија

Прочитајте повеќе за мастопексија, хируршка процедура за намалување на обемот на градите кај жени кои имаат потреба од тоа.

 
Интервју со д-р Енвер Идоски: Ризик фактори за појава на кардиоваскуларни заболувања
д-р Енвер Идоски

Кардиоваскуларните заболувања се најчестата причина за смрт, како во светот, така и во нашата држава. Од сите...

 
Тренерот Даниел Трбогазов го има клучот до доволно витамин Д за „челичен“ имунитет
Даниел Трбогазов

Како вљубеник во природата, можете да го сретнете додека искачува планински врвови, вози велосипед на...

   
Страница 5 од 30

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14379 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.