Почетна » Здравје

Здравје

Интервју со д-р Енвер Идоски: Ризик фактори за појава на кардиоваскуларни заболувања
д-р Енвер Идоски

Кардиоваскуларните заболувања се најчестата причина за смрт, како во светот, така и во нашата држава. Од сите...

Тренерот Даниел Трбогазов го има клучот до доволно витамин Д за „челичен“ имунитет
Даниел Трбогазов

Како вљубеник во природата, можете да го сретнете додека искачува планински врвови, вози велосипед на...

 
Планинарката Ирина Дишовска има идеален предлог за протеински оброк за авантуристи
Ирина Дишовска

Инспиративна авантуристка со нескротлива желба за освојување на нови и нови планински врвови. Неуморна...

 
Д-р Петар Угуров: Пореметување на срцевиот ритам и радиофрекфентна аблација – модерен метод за третман на аритмија
Аритмија

Аритмијата претставува состојба каде што доаѓа до пореметување на срцевиот ритам и може да предизвика сериозни...

 
Јога инструкторката Ивана Стаменковска ја открива тајната на исхраната богата со омега-3 масни киселини
Ивана Стаменковска

Како и секоја личност посветена на негувањето на здраво тело и здрав дух, Ивана постојано експериментира...

 
Велосипедистот Кирил Марковски обожава сардини како извор на калциум, еве зошто треба и вие
Кирил Марковски

Сардините се исклучителна суперхрана, која изобилува со висококвалитетни протеини, омега-3 масни киселини...

 
Д-р Ирена Андонова: Хистероскопија – златен стандард во гинекологијата
Интимно

Хистероскопија е гинеколошка интервенција со која под директна визуелизација со камера во шуплината на матката...

 
Цимет, ловоров лист, оригано... 5 зачини со минимум 25 здравствени придобивки
Зачини

Концентрирани извори на антиоксиданси, ултра здрави, заводливо ароматни и супер достапни. Зачините заслужено имаат специјално...

 
Периодов треба да инвестирате во сауна за да уживате во зимските денови во домот или викендицата
Сауна

Потребен е мал простор, а придобивките врз здравјето се огромни!

 
КОВИД-19 се пренесува преку комарци и преку вода: 10 погрешни тврдења за коронавирусот
КОВИД-19

Прочитајте кои од популарните верувања за новиот коронавирус не се точни.

   
Страница 3 од 27

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3461 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.