Здравје | 23
Почетна » Здравје

Здравје

Калциум за здрави коски
Млеко

Калциумот е важен минерал кој што на сите ни е познат, затоа што има клучна улога во здравјето на коските.

Зацврстете ги коските
Лосос за здрави коски

Коските не можат да го апсорбираат калциумот без присуството на витаминот Д. Жените кои консумираат...

 
Рак на дојка
Рак на дојка

Во нашата земја секоја година се дијагностицираат повеќе од 750 случаи на рак на дојка, најчесто кај жени кои...

 
Гинеколошки тајни кои треба да ги знаете
Контрацептивни апчиња

Апчињата за контрола на бременоста може да ја намалат желбата за секс. Според експертите, кај многу жени...

 
Витамини Б
Леб и жито

Кога зборуваме за витамини Б, всушност зборуваме за Б комплексот. Тој ги вклучува следните витамини...

 
Аноргазмија
Тажна жена

Аноргазмијата е термин со кој се означува неспособност за достигнување оргазам и покрај доволна...

 
Јаткасти плодови за срцето
Јаткасти плодови

Консумирањето на јаткасти плодови, како дел од вашата исхрана е добро за здравјето на срцето. Јаткастите...

 
Бруксизам – чкрипење со забите
Чкрипење со забите

Бруксизам е состојба на несвесно чкрипење со забите и стегање на вилицата. Тоа може да доведе до главоболка...

 
Кондиломите - голем проблем
Тажна жена

Кондиломите или гениталните брадавици представуваат мали израстоци, со мазна или релјефна површина.

 
Витамин Д
Рибино масло

Витаминот Д се создава по природен пат во човечкото тело, кога тоа е изложено на сонце. Поради тоа...

   
Страница 23 од 24

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6488 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.