Здравје | 22
Почетна » Здравје

Здравје

Најчести сексуално преносливи болести
Жена што се срами

Сексуално преносливите болести се голем проблем, кој ниту една жена не посакува да го има. Некои од нив...

8 совети за подобар сон
Жена што спие

Стресниот начин на живот многу ретко нè остава да му се насладиме на мирниот сон. Најчесто не можеме...

 
Анорексија
Анорексија

Анорексијата е сериозно хронично пореметување во исхраната. Луѓето кои страдаат од анорексија се...

 
Природата лечи рани
Алое

Денес постојат илјадници продукти кои што можат да ви помогнат во заздравувањето на рани. Но, ние ви...

 
Цинк
Школки

Цинкот е многу важен минерал, кој што учествува во многу процеси во организмот. Како и другите минерали...

 
Мамурлак – како да си помогнете?
Жена со мамурлак

Ако вчера се забавувате од зајдисонце до изгрејсонце, денес сигурно страдате од мамурлак.

 
Излечете ја главоболката без апчиња
Жена со главоболка

Дали поради стрес и замор или поради настинка, главоболката се појавува многу често и нè измачува...

 
Болен сексуален однос (диспареунија)
Загрижена жена

Болниот сексуален однос е честа појава кај жените и до 60% од нив го имаат доживеано барем еднаш...

 
Калциум за здрави коски
Млеко

Калциумот е важен минерал кој што на сите ни е познат, затоа што има клучна улога во здравјето на коските.

 
Зацврстете ги коските
Лосос за здрави коски

Коските не можат да го апсорбираат калциумот без присуството на витаминот Д. Жените кои консумираат...

   
Страница 22 од 24

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3437 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?