Здравје | 21
Почетна » Здравје

Здравје

Свински грип
Вирус на свински грип

Сè за свинскиот грип. Симптоми, ризични групи, распространување, заштита, лекување.

Витамин Ц
Портокал

Витаминот Ц е вистински пријател на кожата. Исто како и витамините А и Е, витаминот Ц е силен антиоксиданс...

 
7 храни за здраво срце
Храна за здраво срце

Грејпфрутот е богат со антиоксиданси и растителни влакна, кои помагаат во заштитата од...

 
Мигрената – многу повеќе од главоболка
Главоболка

Мигрените се хронични главоболки кои предизвикуваат болка што трае од неколку часови до...

 
Природата против досадниот херпес на устата
Лук и масло од лимон

Херпесот е вирус кој не исчезнува од организмот. Ако еднаш сте имале непријатни, болни, мали меурчиња...

 
Магнезиумот - извонреден минерал
Бадеми

Магнезиумот заедно со калиумот, калциумот и натриумот се основните елементи неопходни за...

 
Аклуофобија – страв од темнината
Уплашена жена

Аклуофобијата е ирационален страв од темнина. Оваа фобија е застапена и кај децата и кај возрасните, но...

 
Предменструален синдром (ПМС)
Жена со болки во стомакот

Предменструалниот синдром е состојба која многу тешко може да се дефинира, затоа што можат да се јават многу...

 
Цистит
Цистит

Овој иритирачки проблем најчесто се појавува кај жените, а се лекува со помош на антибиотици.

 
Најчести сексуално преносливи болести
Жена што се срами

Сексуално преносливите болести се голем проблем, кој ниту една жена не посакува да го има. Некои од нив...

   
Страница 21 од 24

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3221 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?