Здравје | 10
Почетна » Здравје

Здравје

Природни начини да го контролирате високиот крвен притисок
Мерење на крвен притисок

Високиот крвен притисок е многу честа здравствена состојба која треба да се смета за сериозна прикриена закана за здравјето...

12 трикови и совети за здравјето кои треба да ги знаете
Жена пие вода со лимон

Мраз на раката против забоболка, арома на ванила против стрес, бебешка пудра против миризливи нозе, поретко чешлање против...

 
6 навидум неопасни навики на жените кои се штетни за здравјето

Претставничките на понежниот пол повеќе водат грижа за здравјето отколку мажите и како што поминува времето стануваат...

 
Невообичаени ефективни домашни лекови
Шеќер

Не можете да престанете да икате? Стапалата ве убиваат од болка? Ве нервира ‘рчењето на сопругот? Ве измачува главоболка?

 
Дали сте жртва на крадец на позитивната енергија?
Лондонска модна недела: пролет/лето 2012

Сакале или не, луѓето што нè опкружуваат влијаат на нас. Некои се толку позитивни што и цел ден да го поминете во нивна...

 
9 лоши навики кои ги уништуваат вашите заби
Убави заби

Редовното миење и чистење на забите не е доволно за да се зачува нивниот изглед и нивното здравје. Понекогаш малите секојдневни...

 
Летото завршува – како да го победите лошото расположение?
Расположена жена

Летото е најрелаксираниот и најзабавниот период од годината и неговото завршување секогаш предизвикува тага и лошо...

 
Невробик – вежби за мозокот
Жена прави вежби за мозокот

Ви се случило ли да сретнете одредена личност, но да не можете да се сетите на нејзиното име, или додека раскажувате...

 
8 моќни комбинации на храна за подобро здравје
Жена и комбинации на храна

Правилното комбинирање на одредени производи претставува моќна заштита од многу болести, а и ќе го подобри вашиот изглед...

 
Убод од комарец – како да го ублажите иритирачкото чешање?
Убод од комарец

Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од убод од комарец...

   
Страница 10 од 23

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 11%
  • 54%
  • 4%
  • 12%
  • 1%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6344 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.