Стоп за двата типа на кашлица!
Почетна » Здравје » Совети за здравјето » Стоп за двата типа на кашлица!

Стоп за двата типа на кашлица!

Семејство Хербион

Дали знаете дека постојат различни типови на кашлица? И дека за различен тип на кашлица постои различен третман? Хербион ефикасно ги запира и двата типа на кашлица.

Едниот тип е сува и надразнителна кашлица, а другиот е влажна и продуктивна (се создава секрет). И двете можат да бидат гласни, вознемирувачки и да го намалат квалитетот на вашиот живот.

Како да ги разликувате двата типа на кашлица?

СУВА КАШЛИЦА

ПРОДУКТИВНА КАШЛИЦА

Табела

Различните типови на кашлица треба да се третираат на различни начини поради различните симптоми на кашлицата.

Антитусиците се препорачуваат за смирување на сувата и надразнителна кашлица. Тие ја препокриваат слузницата со заштитен слој при што го намалуваат рефлексот на кашлање. Експекторансите се препорачуваат за полесно искашлување во случај на продуктивна кашлица. Го разводнуваат густиот секрет во белите дробови и овозможуваат полесно искашлување.

Хербион нуди различен пристап во третманот на двата типа на кашлица.

Стоп за сувата кашлица

Хербион сируп од исландски лишај

 • се препорачува за смирување на сувата и надразнителна кашлица, засипнатост и болно грло
 • за возрасни и деца над 1 година
 • со пријатен вкус
 • без шеќер
Хербион рачиња

Стоп за продуктивната кашлица

Хербион сируп од бршлен

 • се препорачува за полесно искашлување при продуктивна кашлица
 • за возрасни и деца над 2 години
 • со пријатен вкус
 • без шеќер
За семејство без кашлица

Хербион сирупите се природно и ефикасно решение во третманот на двата типа на кашлица: сува и продуктивна.

Хербион сирупи

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството.
За ризикот и несаканите дејства консултирајте го Вашиот доктор или фармацевт.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
 • 40%
 • 14%
 • 25%
 • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9729 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.