Календар на плодни денови
Почетна » Здравје » Интимно » Календар на плодни денови
Авицена лабораторија

Календар на плодни денови

Првиот ден од вашиот последен циклус:

Нема избрана дата.

Времетраење на месечниот циклус:

Времетраење на менструацијата:

Времетраење на лутеинската фаза:

Ако не знаете колку трае вашата лутеинска фаза, изберете 14 дена (просек кај повеќето жени).

За да научите како се пресметува траењето на лутеинската фаза, прочитајте тука.


Најавете се за да гледате календар на вашите плодни денови на почетната страница, без постојано да ги воведувате вашите податоци. Ако сè уште не сте регистрирани, кликнете овде.

Авицена лабораторија

Фемина партнер за рубриката „Здравје“ е Авицена лабораторија, најсовремена специјалистичка дијагностичка лабораторија со традиција од преку 12 години и над 1.000.000 задоволни корисници на услуги.

Во нашите 3 лаборатории во Скопје и Тетово може да добиете јасна слика за Вашето здравје, преку најсовремени клинички лабораториски тестови, од различни области на медицината:

  • Широк дијапазон на рутински и специфични лабораториски анализи: Пнеумослајд, алерготестови преку крв
  • ПРИСКА тест
  • Интолеранција на храна, откривање злоупотреба на дроги, хормони, тумор маркери
  • ПРИСКА тест за трудници, сите видови микробиолошки анализи, инфективни заболувања, сексуално-преносливи болести и мн. други лаб. анализи

Нашиот високоспецијализиран и стручен тим Ви е секогаш на располагање, додека анализите се вршат во комплетно контролирани услови, со постојана контрола на квалитет од странски институти.

Повеќе информации за нашите услуги може да најдете на www.avicenalab.com.mk или на нашата Фејсбук страница

Анкета

Анкета
Каква беше 2016 година за вас?
  • 21%
  • 47%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 1674 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.