Почетна » Забава

Забава

Лебдечки свеќи, куќарки што светат: Новогодишни украси кои можете да ги направите сами
Новогодишни украси

Новогодишното украсување веќе започна во некои домови. Бидејќи се наоѓаме сред економска криза...

ВИДЕО: Моментот кога прабаби за првпат го слушаат срцето на нероденото внуче на ултразвук
Бабички

Видео од моментот и реакцијата на две прабаби, кога за првпат ќе го слушнат чукањето на срцето на нивното...

 
Идеална за празнични дружби: Капрезе салата сервирана во форма на бастунче
Капрезе салата

Капрезе салатата може да биде послужена и во празнично издание. Бројни видеа...

 
Искрена радост: Девојче се топи од среќа кога ќе си го види семејството во публиката на приредба
Челзи

Девојче искрено се радува кога ќе си го види семејството во публиката на приредба.

 
Како да направите слатки закуски во форма на божиќен венец?
Закуска

Ни претстои празничен период, па многумина веќе започнаа со собирање на рецепти со кои ќе...

 
Идеи како да си направите голема празнична панделка на вратата
Празнична панделка

Еве како да си направите голема панделка за украсување на влезната врата за празниците.

 
ВИДЕО: Грижливо девојче го соблекува елекот и го покрива татко си кој заспал работејќи
Татко и ќерка

Татко не можел да си ги задржи солзите кога сфатил дека малата ќеркичка го покрила со својот елек додека спиел.

 
Месечен хороскоп – ДЕКЕМВРИ, 2022
Месечен хороскоп – декември, 2022

Месечен хороскоп за декември, 2022

 
„Butter board“: Најновиот тренд за сервирање на мезе-даска
Butter Board

Периодов, социјалните мрежи се преплавени со идеи за сервирање на мезе-даска на нов интересен...

 
ВИДЕО: Божиќна реклама за дечко и девојка кои случајно се запознаваат и се вљубуваат
Момче и девојка

Празничната реклама на Британската национална лотарија раскажува прекрасна љубовна приказна...

   
Страница 8 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.