Забава | 76
Почетна » Забава

Забава

ВИДЕО: Слаткиот прв бакнеж на Боуви и Елиот
Елиот и Боуви

Секој го памети својот прв бакнеж. Некој повеќе, некој помалку, некој по добро, некој по лошо. Малите Елиот...

ВИДЕО: Куче бега од храбро мало пајче
Мало патче и големо куче

Малото пајче самоуверено го брка големото куче кое само лае и плашливо му се трга од патот. Уште еден доказ дека...

 
ВИДЕО: Бебе му се смее хистерично на куче што „јаде“ балончиња
Моли

Слатко бебе + куче = вирално видео. Клипчето со наслов „Хистерични балончиња“ ја покажува малата Моли како...

 
ВИДЕО: Млечниот пат каков што не сте го виделе досега
Млечниот пат

Видеото во кое фотографот Терје Соргјерд ја покажува магичната убавина на Млечниот пат го освои светот...

 
ВИДЕО: Неодоливо пингвинче што се смее
Куки

Слаткото пингвинче Куки стана ѕвезда со неговото неодоливо смеење. На видеото малото пингвинче го покажува...

 
ВИДЕО: Мачка нокаутира куче
Маче и куче

Мачките и кучињата отсекогаш биле во војна. Ова куче се обиде да го промени тоа умилкувајќи ѝ се на мачка која...

 
ВИДЕО: Исцрпна бебешка дискусија
Бебиња

Две малечки близначиња исцрпно дискутираат, но тешко е да се каже на која тема, затоа што зборуваат на „бебешки“ јазик...

 
ВИДЕО: „Заразно“ бебешко смеење
Бебе

Ако денес сè уште не сте се насмеале од душа, погледнете го малото бебенце кое се смее „заразно“.

 
ВИДЕО: Сладолед или спиење? И двете!
Девојче со сладолед

Сладолед или спиење? За секое мало дете изборот е очигледен – сладолед. Некои не би се откажале од сладоледот...

 
ВИДЕО: Неверојатен предлог за брак стана огромен интернет хит
Дан Рајт Џуниор

Романтичен предлог за брак стана огромен хит на интернет, иако двајцата херои во приказната воопшто не се...

   
Страница 76 од 80

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6034 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?