Почетна » Забава

Забава

Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2023
Месечен хороскоп – јануари, 2023

Месечен хороскоп за јануари, 2023г.

Честитајте од срце: Пораки за Среќна Нова година
2023 година

Честитајте им ја со стил 2023 година на луѓето кои ги сакате. Еве прекрасни пораки.

 
„Ти си вистинскиот суперхерој“: Спајдермен посети болно детенце и помина цел ден со него во болница
Брајан

Спајдермен израдува момче болно од леукемија и помина цел ден со него во болница.

 
Девојче од сиромашно семејство му побара на Дедо Мраз куќичка за играње, браќата му ја остварија желбата
Елиса

Девојче побара од Дедо Мраз куќарка-играчка. Бидејќи семејството не можело да си дозволи да ѝ купи, нејзините браќа ѝ создадоа куќарка.

 
ГОДИШЕН хороскоп 2023
Годишен хороскоп 2023

Годишен хороскоп за 2023г.

 
Омилени на трпезата: Елкички со лиснато тесто во солена и слатка варијанта
Елки со лиснато тесто

Во потрага сте по хит закуска која ќе биде ем вкусна, ем ќе ја разубавува празничната трпеза? Тогаш...

 
ВИДЕО: Реакцијата на мало девојче кога за првпат јасно ќе го види светот со очила
Девојче

Мало девојче за првпат го гледа светот јасно со помош на специјални очила. Реакцијата топли срца.

 
За поубава празнична трпеза: Идеи за виткање на салфетки
Салфетки

Естетиката на празничната трпеза игра голема улога кога сакате да ги импресионите вашите гости во периодот...

 
„Џони го победи РАКОТ“: По 794 дена хемотерапии, мало момче ја победи леукемијата и прослави со семејството
Џони

Видео од мало момче кое ја прима последната доза хемотерапија и слави победа над леукемијата ќе ве исполни со емоции.

 
ВИДЕО: Момче од првата плата му купи патики на помалиот брат, неговата реакција е скапоцена
Браќа

Видео од скапоцениот момент кога момче му ги подарува на помалиот брат новите патики и чорапи кои му ги купи од првата плата.

   
Страница 7 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.