Почетна » Забава

Забава

Ќе ве насмее: Детенце започнува да танцува откако ќе ги направи првите чекори
Момче

Мало момче започнува да танцува кога сите очекуваат да ги направи првите чекори. Погледнете видео.

Изненадување: Тетка сфаќа дека малиот внук ја насликал за натпревар и влегол во финале
Тетка

Дете ја наслика тетка си за натпревар и влезе во финале. Погледнете ја нејзината рекација кога ќе сфати дека таа е насликана на цртежот.

 
Среќа е... Детенце дознава дека наскоро ќе биде поголемо братче
Дете

Слатко видео од детенце, кое се радува кога ќе дознае дека ќе стане поголемо братче, ќе ве расположи.

 
ВИДЕО: По 4 синчиња, родилка дознава дека петтото дете е девојче
Аманда Иванели

Погледнете ја реакцијата на родилка која дознава дека по пет момчиња конечно добие девојче.

 
Искрена насмевка: Девојче со Даунов синдром и алопеција се радува кога ќе добие нова перика
Клара

Десетгодишно девојче кое страда од алопеција доби нова перика и не можеше да си ја сокрие радоста...

 
ВИДЕО: Глуво момче за првпат ги слуша гласовите на мама, тато и дада со помош на слушно помагало
Сојер

Глуво момче го доби своето прво слушно помагало. На 4-годишниот Сојер...

 
Месечен хороскоп – МАРТ, 2023
Месечен хороскоп – март, 2023

Март ќе нè изненади со големи промени. Сите ќе го почувствуваме динамичното раздвижување...

 
Ќе ве насмее: Мало девојче се обидува да го дофати поводникот на семејното куче, но залудно
Девојче и куче

Мало девојче кое неуспешно се обидува да го дофати поводникот на кучето ќе ве насмее.

 
„Сакав сестричка“: Разочарано девојче плаче кога ќе дознае дека ќе добие трето братче
Виена

Мајка на три дечиња доби неочекувана реакција од ќеркичката кога им го откри полот на нероденото бебенце...

 
ВИДЕО: Мало детенце добива аплауз од медицинскиот персонал пред трансплантацијата на срце
Марк Џуниор

Во тешките моменти добредојдена е секаква поддршка. Видео, во кое мало момче...

   
Страница 5 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.