Забава | 5
Почетна » Забава

Забава

Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво
Елка

Некои луѓе немаат доволно простор во своите домови за да постават голема елка, па одлучуваат...

Надеж во време на пандемија: Празничната реклама на Amazon ќе ве освои
Балерина

Amazon ја стартува сезоната на празничните реклами со емотивна приказна за балерина.

 
Радост и солзи: Дедо за 80-тиот роденден го доби автомобилот за кој отсекогаш сонувал
дедо

Соништата се остваруваат, а ова видео ќе ви го докаже тоа...

 
„Јас имам бебе“: Грижливо братче ја тапка новородената сестричка за да подригне
Брат и сестра

Видео од грижливо братче, кое нежно ја тапка новородената сестичка по грпчето за...

 
Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2020
Месечен хороскоп – ноември, 2020

Месечен хороскоп за ноември, 2020г.

 
Остварување на желба: Неизмерна радост на жена кога од ќерка си ќе добие лулашка на Денот на мајката
Жена

Жена од Шпанија доби мало, но доста значајно изненадување за Денот на мајката. Нејзината ќерка...

 
Братска љубов: 2-годишно момче со зборови ја смирува расплаканата сестричка
Брат и сестра

Видео од мало момче кое со зборови ја смирува расплаканата сестричка...

 
Календар со неработни денови за 2021 година
Календар

Еве кои ќе бидат неработни денови во 2020 година, испланирајте во кои продолжени викенди ќе уживате годинава.

 
Месечен хороскоп – ОКТОМВРИ, 2020
Месечен хороскоп – октомври, 2020

Месечен хороскоп за октомври, 2020г.

 
Готвење со баба: Детенце сака да проба буквално од сè додека готви со баба си
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Детенце ќе ве насмее со своите итри обиди да ги проба сите состојки додека готви со баба си.

   
Страница 5 од 93

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 701 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.