Почетна » Забава

Забава

„Поголем брат конечно“: Емотивна реакција на момче кога ќе дознае дека мајка му е бремена
Момче

Момче, кое отсекогаш сакало да има братче или сестричка, дознава дека желбата наскоро ќе му се оствари.

Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2023
Месечен хороскоп – јуни, 2023

Јуни традиционално ни ги буди љубопитството и желбата за дружење. Контактирањето со многу лица ќе...

 
Обидете се да не се насмеете: Бабички се кикотат со забавни филтри за селфи
Баби

Ќе се насмеете на ова видео од две бабички кои пробуваат филтри за селфи.

 
„Никој не се бори сам“: Тинејџерка болна од рак доби поддршка од пријателите кои си ги избричија главите како неа
Тинејџерка

Тинејџери си ја избричија главата за да ја поддржат нивната пријателка која се бори со рак.

 
Видео кое ги насмеа родителите: „Кога твоето бебе ќе поспие 15 минути“
Бебе

Блогерка покажува што што сè се обидуваат да направат родителите кога бебето ќе дремне 15 минути во текот на денот.

 
Дедовците се богатство: Маж му ја пее на внучето со Даунов синдром „What A Wonderful World“
Дедо

Дедо му ја пее песната „What A Wonderful World“ на неговото внуче за роденденот.

 
Љубов кон малите пациенти: Доктори ги забавуваат дечињата кои одат на операција за да ги смират
Доктор

Доктори ги преправаат малите пациенти во суперхерои за да им ја намалат анксиозноста пред операција.

 
Остварување на сонот од детството: Баба плаче кога ќе добие изненадување од маријачи за 90-тиот роденден
Баба

Баба се радува кога конечно ќе ѝ се исполни сонот да има маријачи на роденденот.

 
Месечен хороскоп – МАЈ, 2023
Месечен хороскоп – мај, 2022

Мај ќе биде динамичен микс од забава, комуникативни предизвици, сентиментални моменти и преземање на амбициозни чекори.

 
ВИДЕО: Маж се преправа дека е таен агент и го „брка“ синчето кое не може да престане да се смее
Макс

Слатката игра на татко со малото синче ќе ве насмее. Во видетото тој се преправа дека е таен агент и го „брка“ детенцето...

   
Страница 3 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.