Почетна » Забава

Забава

Месечен хороскоп – АВГУСТ, 2023
Месечен хороскоп – август, 2022

Месечен хороскоп за август, 2023.

ВИДЕО: Сладок „разговор“ помеѓу мало момче и неговиот прадедо мами насмевки
Дедо и внук

Сладок момент помеѓу мало момче и неговиот прадедо беше овековечен со видео кое мами насмевки. Погледнете...

 
„Фала мамо“: Сладок момент кога девојче го запознава малото братче и ѝ се заблагодарува на мајка си
Девојче со братчето

Видео од моментот кога мало девојче ќе го запознае новороденото братче топли срца ширум светот...

 
Бесценет момент: Маж дознава дека новородениот внук го доби неговото име
Дедо

Маж дознава дека новороденото внуче е крстено по него и започнува да плаче.

 
ВИДЕО: Девојче со тешки изгореници на главата добива перика направена од косата на мајка си
Емили

Девојче, кое има тешки изгореници, доби перика направена од косата на мајка си.

 
Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2023
Месечен хороскоп – јули, 2023

Месечен хороскоп за јули, 2023.

 
Бура од емоции: Жена плаче од среќа кога ќе дознае дека нема повеќе рак
Александра Вилер

Погледнете видео од емотивниот момент кога жена дознава дека нема повеќе рак, по три битки со болеста.

 
Ќе ве насмее: Итро детенце со мудра тактика безбедно излегува од бебешкото креветче
Дете

Секој родител се плаши од моментот кога детето е доволно големо за да може само...

 
Девојче со големо срце си ја скрати косата и ѝ подари перика на помала другарка болна од рак
Другарки

Детските срца знаат искрено да сакаат. Добродушно девојче си ја скрати својата...

 
Жена го изненади саканиот на роденденот со позитивен тест за бременост 55 дена откако го загубија бебето
Маж

Жена ми соопшти на партнерот дека е бремена 55 дена откако го изгубија бебето и 5 дена пред да направат ин витро.

   
Страница 2 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.