Забава | 2
Почетна » Забава

Забава

WOW: Девојки со совршено синхронизиран танц одушевија на „Italia’s Got Talent“
Black Widow

Девојки импресионираа во „Italia’s Got Talent“ со синхронизиран танц. Погледнете го настапот.

4-годишно девојче ја шминка мајка си, повешто е од повеќето жени
Шаб

4-годишно девојче има шминкерски вештини на кои можат да ѝ позавидат многу возрасни личност.

 
Девојка која се бори со рак добива поддршка од над 500 сограѓани по последната хемотерапија
Мерси

На последниот ден од хемотерапијата, Мерси од Сиетл беше развеселена од вниманието кое го доби...

 
ВИДЕО: Момче ѝ подготвува предлог за брак на саканата „пред очи“ додека таа игра во виртуелна реалност
Џордан Флом

Погледнете видео во кое момче ѝ подготвува предлог за брак на саканата „пред очи“ додека таа игра во виртуелна реалност.

 
Месечен хороскоп – МАРТ, 2021
Месечен хороскоп – март, 2021

Март ќе ни донесе стабилизирачка енергија и моменти на спокојство. Ќе чувствуваме...

 
ВИДЕО: Момче блика од среќа додека оди со нова протетичка нога по ампутацијата
Картер

Видео од слатко момче, кое е пресреќно што оди со нова протетичка нога откако неговата била ампутирана...

 
„Секоја жена заслужува ваква реакција“: Моментот кога маж дознава дека ќе стане татко
Маж

Соопштувањето на вест за бременост секогаш резултира со незаборавни реакции...

 
Ќе ве разнежи: Реакцијата на куче кога првпат ќе го сретне сопственикот по хоспитализацијата со КОВИД-19
Куче

Погледнете видео во кое куче се обединува со сопственикот по хоспитализацијата поради КОВИД-19.

 
ВИДЕО: Радосната реакција на инженер од НАСА кога ќе види дека роверот „Perseverance“ безбедно се спуштил на Марс
Алехандро Мигел Сан Мартин

Инженер од НАСА плаче од среќа кога ќе види дека роверот „Perseverance“ безбедно слетал на Марс.

 
ВИДЕО: Емотивната реакција на маж кој слуша музика за првпат од 7-годишна возраст со помош на имплант
Маж

Видео од маж, кој слуша музика за првпат по децении, нема да ве остави рамнодушни.

   
Страница 2 од 95

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.