Почетна » Забава

Забава

Емотивен свадбен момент: Мајка танцуваше со зетовите од петте ќерки и не можеше да си ги задржи солзите
Мајка танц

Мајка доби специјално изненадување од семејството на свадбата на последната ќерка...

Неочекувана реакција: Брат и сестра дознаваат дека нивната мајка е бремена со близнаци
Девојче

Девојче започнува да плаче од тага кога родителите ќе откријат дека очекуваат не едно, туку две бебиња.

 
Идеални за Халовин забава: Идеи за даски за Ноќта на вештерките
Даски за Халовин

И кај нас многу луѓе го одбележуваат Халовин за да се забавуваат или едноставно да најдат повод...

 
ВИДЕО: Татко војник се враќа дома по 30 дена отсуство и ги изненадува малите синчиња
Татко

Видео од татко војник, кој ги изненадува синчињата по 30-дневно отсуство, буди емоции.

 
Преслатко: 2-годишно детенце ги имитира навивачките движења на поголемата сестра
Брат и сестра

Уште еден пример дека малите ги копираат големите. 2-годишно момче ја имитира...

 
Најискрената насмевка: Моментот кога девојче без коса ќе добие нова перика
Девојче

Среќната реакција на девојче без коса кога ќе добие нова перика нема да ве остави...

 
12 совети како да бидете посреќни за време на факултетските денови
Студент

Прочитајте насоки кои ќе ви помогнат да си ги разубавите студентските денови и да бидете посреќни.

 
Месечен хороскоп – ОКТОМВРИ, 2022
Месечен хороскоп – октомври, 2022

Месечен хороскоп за октомври, 2022г.

 
ВИДЕО: Бремени сестри се поздравуваат со трудничките стомачиња, крајот е најубавиот дел
Сестри

Видео од две сестри, кои истовремено беа во блажена состојба, стана хит...

 
70 години љубов: Жена му пее серенада на сопругот кој 70 дена се лекуваше во болница
Пар

Видео од жена, која му пее на сопругот по неговото испишување од болница, разнежнува срца...

   
Страница 10 од 119

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.