Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво
Почетна » Забава » Слободно време » Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво

Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво

Некои луѓе немаат доволно простор во своите домови за да постават голема елка, па одлучуваат да ја вклучат креативноста.

Женева Вандерзил покажува како да си направите новогодишна елка од гранки од дрво на ѕидот, која ќе изгледа прекрасно, а нема да ви зафаќа место во собата.

Елка од гранки

ВИДЕО:

@genevavanderzeil

Ok but is it a ‘real’ tree?##christmastree ##branchchristmastree ##upcycling ##sustinablechristmas ##holidaytiktok ##diychristmastree ##WIP ##upcycling

♬ Santa Tell Me - Ariana Grande
Елка од гранки Елка од гранки Елка од гранки

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4221 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.