Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво
Почетна » Забава » Слободно време » Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво

Празнично разубавување на домот: Еве како да си направите елка на ѕид од гранки од дрво

Некои луѓе немаат доволно простор во своите домови за да постават голема елка, па одлучуваат да ја вклучат креативноста.

Женева Вандерзил покажува како да си направите новогодишна елка од гранки од дрво на ѕидот, која ќе изгледа прекрасно, а нема да ви зафаќа место во собата.

Елка од гранки

ВИДЕО:

@genevavanderzeil

Ok but is it a ‘real’ tree?##christmastree ##branchchristmastree ##upcycling ##sustinablechristmas ##holidaytiktok ##diychristmastree ##WIP ##upcycling

♬ Santa Tell Me - Ariana Grande
Елка од гранки Елка од гранки Елка од гранки

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.